PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Absolwenci

 

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 18 września 2009 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance udały się na pierwsze spotkanie biblioteczne. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Jak zwykle zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło przez panią Bożene Adamowicz, która na spotkanie zaprosiła również panią Sołtys Wsi Pogorzela Władysławę Jarmolińską. Na spotkaniu obecne też były pani Laura Rosińska bibliotekarka z Krzyżowic, pani Maria Topolnicka bibliotekarka z Michałowa oraz pani Ewa Więcław – stażystka, która wykonała dla dzieci piękne zakładki do książek. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy. Pani Bożena Adamowicz opowiedziała nam, czym jest biblioteka i co można w niej robić, jak należy korzystać z książek. Poprosiła nas abyśmy szanowali książki, a dla przykładu pokazała nam zniszczone książki przez niektórych czytelników. Dowiedzieliśmy się również o marzeniach naszych jak i również naszych gości, oraz o ulubionych zabawach i zabawkach. Na spotkaniu nie zabrakło również pięknych utworów literackich, które specjalnie dla nas wybrała pani Bożena: wiersz K. Świątkowskiego „Jesień w ogródku” pozwolił nam utrwalić nazwy warzyw, które bez problemu rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy. Panie przygotowały imitację spiżarni, w której układaliśmy warzywa przez nas przyniesione. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek w kształcie listka, słodkie pyszności oraz smaczne i zdrowe jabłuszka, za które ślicznie podziękowaliśmy.

Tekst przygotowała: Anna Adamowicz

FOTKI

 

W dniu 6 maja 2009 roku Gminna Biblioteka w Olszance świętowała 60 rocznicę swojego istnienia, połączoną  z corocznymi obchodami  Dnia Bibliotekarza. Uroczystość zaszczyciło swoja obecnością  wielu zaproszonych  wspaniałych gości, którzy nie szczędzili gratulacji, pięknych przemówień oraz wzruszających życzeń.

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Olszance miały zaszczyt uświetnić ten ważny dzień, swoim występem artystycznym, do którego przygotowane zostały przez panią Annę Adamowicz. Zostali również uhonorowani najwierniejsi czytelnicy  biblioteki,  do których, ku naszej radości należał jeden z najmłodszych przedszkolaków naszego przedszkola.

zobacz galerię zdjęć